Powrót do sportu po kontuzji – piłka ręczna

  1. Home
  2. Historia pacjenta
  3. Powrót do sportu po kontuzji – piłka ręczna
powrót do sportu po kontuzji

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Powrót do sportu po kontuzji zależy od wielu czynników. W procesie leczenia ważna jest nie tylko praca chirurga, równie istotne jest nastawienie pacjenta oraz współpraca lekarz – pacjent – rehabilitant.  Dobrze wykonana operacja i odpowiednio poprowadzony proces leczenia to oczywiście podstawa. Drugim równie ważnym elementem jest pozytywne nastawienie pacjenta oraz jego praca nad powrotem do formy. Kolejnym, nie mniej ważnym czynnikiem jest prawidłowo poprowadzona rehabilitacja. Dopiero zgranie tych trzech składowych daje dużą szansę na całkowity powrót do sportu po kontuzji.

Przykładem takiej modelowej współpracy lekarz- pacjent- rehabilitant są dwie zawodniczki piłki ręcznej, które operowałem po doznanych kontuzjach.  Obie wróciły do czynnej gry i zdobyły razem ze swoją drużyną Mistrzostwo Polski juniorek! Byłem na meczu, kibicowałem i jestem pod wielkim wrażeniem – cała drużyna zagrała świetny mecz! Wielkie GRATULACJE dla wszystkich zawodniczek i trenera Romana Monta!

Poniżej krótki filmik pokazujący dziewczyny w świetnej akcji w czasie finałowego, zwycięskiego meczu o mistrzostwo Polski juniorek 2018.

 

 

ortopeda Rafał Mikusek

 

varsovia 3[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]