Historia pacjentki po zabiegu wszczepienia endoprotezy stawu ramiennego

  1. Home
  2. Historia pacjenta
  3. Historia pacjentki po zabiegu wszczepienia endoprotezy stawu ramiennego
endoproteza stawu ramiennego - historia pacjentki

[vc_row][vc_column][vc_column_text]


 

ENDOPROTEZA STAWU RAMIENNEGO – historia pacjentki po zabiegu


Endoproteza stawu ramiennego to szansa dla osób cierpiących z powodu zmian zwyrodnieniowych w stawie ramiennym (omartroza). Choroba powoduje ból, na początku pojawiający się w wyniku ruchów wykonywanych przy użyciu tego stawu. Przy dużych zmianach zwyrodnieniowych pojawiają się bóle nocne, które są wskazaniem do przeprowadzenia operacji. Jest to dość rzadka dolegliwość, dlatego też i operacja wszczepienia endoprotezy stawu ramiennego jest wykonywana stosunkowo rzadko.

Niedawno przyszła do mnie na kontrolę pacjentka, u której przeprowadziłem rok wcześniej zabieg wszczepienia endoprotezy stawu ramiennego. Pacjentka przed operacją cierpiała na omartrozę stawu ramiennego (zmiany zwyrodnieniowe). Przed operacją kobieta miała bardzo silne dolegliwości bólowe barku, zwłaszcza w nocy. Jej staw ramienny miał bardzo ograniczoną ruchomość, w związku z czym kobieta nie mogła podnosić ręki, co bardzo utrudniało jej normalne funkcjonowanie na co dzień. Dolegliwości były na tyle uciążliwe, że mimo młodego wieku zdecydowała się na zabieg. Efekt operacji jest bardzo dobry. Pacjentka w końcu może bez problemu wykonywać wszystkie czynności dnia codziennego. Po operacji skończyły się bóle barku, pacjentka odzyskała ruchomość w stawie i sprawność w całej kończynie górnej. Uprawia rekreacyjnie sporty angażujące ręce: siatkówkę, koszykówkę, pływanie, może też podnosić dzieci.

 

Więcej informacji na temat zmian zwyrodnieniowych w stawie ramiennym znajduje się tu: https://rafalmikusek.pl/zmiany-zwyrodnieniowe-stawie-ramiennym/ . Informacje na temat leczenia zachowawczego i operacyjnego omartrozy oraz postępowania pooperacyjnego znajdują się tu: https://ortopediainfo.pl/bark/zmiany-zwyrodnieniowe-w-stawie-ramiennym/#Leczenia_zachowawcze

 

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]